Whispers.
Fruits Basket Review 2d83b6b3
Deci? Ce aveti de gand sa faceti?
Intregistrare. Ingresgistrare. Conectare. Conectare.
Whispers.
Fruits Basket Review 2d83b6b3
Deci? Ce aveti de gand sa faceti?
Intregistrare. Ingresgistrare. Conectare. Conectare.
Whispers.
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.



 
AcasaWhispers ~CăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automată: 
:: Mi-am uitat parola
Ultimele subiecte
» Interviu cu Roche~
Fruits Basket Review Icon_minitimeMar Iul 07, 2009 3:48 am Scris de Rochechuart

» *peeks in*
Fruits Basket Review Icon_minitimeMar Iul 07, 2009 3:46 am Scris de Rochechuart

» Type Whit Your Eyes Closed
Fruits Basket Review Icon_minitimeJoi Iun 25, 2009 10:30 am Scris de °.Miss.Nobody.°

» Minciuna despre userul de mai sus
Fruits Basket Review Icon_minitimeJoi Iun 25, 2009 10:26 am Scris de °.Miss.Nobody.°

» Iubesc....
Fruits Basket Review Icon_minitimeJoi Iun 25, 2009 4:26 am Scris de Blondutsa

» Aresteaza userul de mai sus
Fruits Basket Review Icon_minitimeJoi Iun 25, 2009 4:24 am Scris de Blondutsa

» Who's next ?
Fruits Basket Review Icon_minitimeJoi Iun 25, 2009 4:23 am Scris de Blondutsa

» Cat la suta?
Fruits Basket Review Icon_minitimeJoi Iun 25, 2009 4:22 am Scris de Blondutsa

» 1, 2, 3 ... sa vedem unde ajungem
Fruits Basket Review Icon_minitimeJoi Iun 25, 2009 4:22 am Scris de Blondutsa

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Cine este conectat?
În total sunt 2 utilizatori conectati: 0 Înregistrati, 0 Invizibil si 2 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectati a fost de 13, Joi Iun 25, 2009 4:19 am
Shout Box

Free chat widget @ ShoutMix

 

 Fruits Basket Review

In jos 
AutorMesaj
Jaqueline
BubbleGum Head
Jaqueline


feminin
Numarul mesajelor : 1053
Varsta : 29
In : My lullaby~
Data de inscriere : 21/03/2008

Fruits Basket Review Empty
MesajSubiect: Fruits Basket Review   Fruits Basket Review Icon_minitimeVin Mar 06, 2009 11:56 pm

Fruits Basket (フルーツバスケット), câteodată prescurtat ca Furuba (フルバ), este o serie manga japoneză scrisă de Natsuki Takaya. Aceasta a apărut în revista japoneză semi-lunară Hana to Yume, publicată de Hakusensha, din 1999 până în 2006. Mai târziu, seria a fost adaptată în 26 de episoade anime, regizate de Akitaro Daichi.

”Fruits Basket” prezintă viața unei eleve de liceu, numită Tohru Honda, care a rămas orfană după ce mama ei, Kyoko Honda, a murit într-un accident de mașină. După aceasta, Tohru a locuit cu bunicul ei, dar atunci când casa lui a trebuit renovată, Tohru se găsește nevoită să locuiască într-un cort în pădure. În ciuda traiului greu, Tohru rămâne optimistă.

Într-o zi, Tohru dă din întâmplare peste casa colegului ei de clasă Yuki Sohma și a vărului lui Shigure Sohma. Când aceștia descoperă că Tohru locuia într-un cort, sunt surprinși de aceasta. Întreaga zonă era proprietetea familiei Sohma, iar Tohru le cere permisiunea de a locui în continuare în cort. Fiindu-le milă de ea, cei doi îi oferă o cameră în schimbul treburilor caznice. După ce o alunecare de teren îi acoperă cortul, inclusiv poza mamei ei și hainele de școală, nu are altă soluție decît să accepte. La scurt timp după ce se mută, Kyo Sohma vine să-l provoace pe Yuki.

Tohru apoi descoperă secretul familiei Sohma și cauza pentru care Yuki era foarte misterios la școală: 13 membri ai familiei Sohma erau posedați de spiritele celor 12 animele din Zodiacul Chinezesc (jyūnishi în japoneză) și spiritul pisicii care, conform legendei, nu a fost inclusă în zodiac. Aceștia se transformă în animale când sunt îmbrățișați de sexul opus sau în condiții de stres psihic sau fizic. Când Tohru promite să păstreze secretul, familia Sohma îi permit lui Tohru să-și păstreze amintirile în loc să i le șteargă prin hipnoză, ceea ce se întâmpla cu toate persoanele din afara familiei Sohma care afla secretul.

Povestea urmează viețile lui Tohru și a familiei Sohma. După ce locuiește cu familia Sohma, Tohru începe să-i placă, apoi iubească și încearcă să oprească blestemul zodiacului.

Sursa: Wikipedia
Sus In jos
https://whispers.forumgratuit.ro
 
Fruits Basket Review
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Review Air
» Review InuYasha
» Review Ah! My goddess
» Review: Bleach^^
» Review Chobits

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Whispers. :: Anime n' Manga :: Anime :: Fruits Basket-
Mergi direct la: