Whispers.
L-desu vs Kira 2d83b6b3
Deci? Ce aveti de gand sa faceti?
Intregistrare. Ingresgistrare. Conectare. Conectare.
Whispers.
L-desu vs Kira 2d83b6b3
Deci? Ce aveti de gand sa faceti?
Intregistrare. Ingresgistrare. Conectare. Conectare.
Whispers.
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.



 
AcasaWhispers ~CăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automată: 
:: Mi-am uitat parola
Ultimele subiecte
» Interviu cu Roche~
L-desu vs Kira Icon_minitimeMar Iul 07, 2009 3:48 am Scris de Rochechuart

» *peeks in*
L-desu vs Kira Icon_minitimeMar Iul 07, 2009 3:46 am Scris de Rochechuart

» Type Whit Your Eyes Closed
L-desu vs Kira Icon_minitimeJoi Iun 25, 2009 10:30 am Scris de °.Miss.Nobody.°

» Minciuna despre userul de mai sus
L-desu vs Kira Icon_minitimeJoi Iun 25, 2009 10:26 am Scris de °.Miss.Nobody.°

» Iubesc....
L-desu vs Kira Icon_minitimeJoi Iun 25, 2009 4:26 am Scris de Blondutsa

» Aresteaza userul de mai sus
L-desu vs Kira Icon_minitimeJoi Iun 25, 2009 4:24 am Scris de Blondutsa

» Who's next ?
L-desu vs Kira Icon_minitimeJoi Iun 25, 2009 4:23 am Scris de Blondutsa

» Cat la suta?
L-desu vs Kira Icon_minitimeJoi Iun 25, 2009 4:22 am Scris de Blondutsa

» 1, 2, 3 ... sa vedem unde ajungem
L-desu vs Kira Icon_minitimeJoi Iun 25, 2009 4:22 am Scris de Blondutsa

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Cine este conectat?
În total sunt 29 utilizatori conectati: 0 Înregistrati, 0 Invizibil si 29 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectati a fost de 35, Vin Sept 20, 2024 10:48 pm
Shout Box

Free chat widget @ ShoutMix

 

 L-desu vs Kira

In jos 
+2
Yuki Sou ~
gay.muffin
6 participan?i
AutorMesaj
gay.muffin
Membru
gay.muffin


feminin
Numarul mesajelor : 5
Varsta : 31
In : muffin town[don`t eat]
Data de inscriere : 23/03/2008

L-desu vs Kira Empty
MesajSubiect: L-desu vs Kira   L-desu vs Kira Icon_minitimeDum Mar 23, 2008 5:22 am

sunteti sustinatori kira sau L?
sincer,kira e nebun,nu ai nici un drepta sa judeci oamenii...parerea mea.XD.plus ca mi se pare patetic cand are o criza de ras >.<
L,in schimb isi foloseste inteligenta perfect [yeah,not a fangirl,just idol]se descurca si imi pare rau pentru ce i sa intamplat T_T [no spoilers if u didn`t see it]
deci clar L is my choice
Sus In jos
Yuki Sou ~
Membru
Yuki Sou ~


feminin
Numarul mesajelor : 90
Varsta : 33
In : White Room
Data de inscriere : 26/03/2008

L-desu vs Kira Empty
MesajSubiect: Re: L-desu vs Kira   L-desu vs Kira Icon_minitimeMier Mar 26, 2008 11:08 am

Am sa incep in primul rand cu Light.Desii nu imi place sa recunosc,din anumite privinte chiar seman cu el si la inceput chiar eram de partea lui in legatura cu faptul ca in lumea asta exista foarte multi oameni care ar merita sa moara.Dar Light devine obsedat de death note si ajunge intr-un final sa devina chiar el un criminal...obsesia asta e prea mare si de aceea nici nu a realizat ca nu ar fii reusit nici o data sa faca o lume perfecta,fara criminali.Apoi de cand si-a pierdut atunci memoria tot ce a facut a fost sa joace teatru.I-a castigat increderea lui L prin trucurile lui si l-a ajutat sa il ucida pe Kyosuke Higuchi,care deveniste de asemenea kira.
Apoi chiar daca o urasc pe Misa si mi-se pare un personaj stupid,nu cred ca merita ca Light sa se poarte asa.Tot ce a facut a fost sa se foloseasca,practic de ea pentru a construii acea lume despre care vorbea el.

L...ei bine este un personaj interesant ce este drept.Este cam enervant faptul ca toata lumea il place pentru faptul ca el este mai diferit,dar majoritatea il place dupa doar cateva episoade,fara sa stie intr-adevar nimic despre el.Anyway nici nu am de gand sa spun lucruri care nu se afla in anime,ci doar in manga sau nici chiar in manga.Am sa spun doar ca este un personaj inteligent si pe langa asta nu la fel de obisnuit si normal ca si Light.Am ajuns sa vad Death Note de 24 de ori si am citit mult mangaurile...la inceput l-am considerat doar ciudat dar apoi mi s-a parut chiar un personaj nebun.Ador modul in care gandeste si de asemenea face uneori niste fete foarte inocente si dezorientate (in special in manga)...apoi acele replici care mi-au placut mereu...de asemenea si atunci cand spune lucruri de genul "Stupid Matsuda".

In concluzie il voi alege pe L,chiar daca are atat de multi fani care nu stiu nimic despre el X.X...si nu spun ca toti sunt asa,ci ma refer la majoritatea care au argumente stupide in genul "Imi place L pentru ca e un geniu,e mai ciudat si manganca multe dulciuri" -.-"
Sus In jos
http://eclipse-project.1talk.net/
Chloé
Membru
Chloé


feminin
Numarul mesajelor : 122
Varsta : 29
Data de inscriere : 23/03/2008

L-desu vs Kira Empty
MesajSubiect: Re: L-desu vs Kira   L-desu vs Kira Icon_minitimeMier Mai 07, 2008 10:36 am

^ La partea cu Light ai dreptate,insa eu sunt de partea lui Kira.
Si sunt de parere ca merita sa existe pe pamant un singur criminal dar care ii ucide doar pe cei care merita acest lucru . Si oricum in lumea asta nu judeca nimeni (e doar parerea mea,nu sunt pre crestina).L este un geniu,trebuie sa recunosc,insa nu sunt de partea lui.
Sus In jos
http://akai-project.do-goo.net
Pandora
Membru
Pandora


feminin
Numarul mesajelor : 374
Varsta : 30
In : Lost in Blue
Data de inscriere : 13/05/2008

L-desu vs Kira Empty
MesajSubiect: Re: L-desu vs Kira   L-desu vs Kira Icon_minitimeLun Iun 23, 2008 5:32 am

Cu siguranta il aleg pe L...pentru ca era preferatul meu din tot anime-ul si e un tip genial si e un pic iesit din comun...deci imi place mult. Imi place inteligenta lui si cum priveste lucrurile tot timpul, imi place calmul cu care rezolva totul, nu se enerveaza si e sigur pe ceea ce face. Light devine foarte enervant pana la urma, chiar daca la inceput era destul de dragut >.< devine mult prea obsedat de Death Note.

Deci il aleg pe L.
Sus In jos
http://candy-symphony.forumn.org/
Plastic Doll
Membru
Plastic Doll


feminin
Numarul mesajelor : 21
Data de inscriere : 14/05/2008

L-desu vs Kira Empty
MesajSubiect: Re: L-desu vs Kira   L-desu vs Kira Icon_minitimeMier Ian 14, 2009 4:12 am

Light[Kira] devine un ucigas in serie,se crede un rege O.O'.
Si eu il aleg pe L O.O'
Este un personaj inteligent,are obiceiuri diferite,fata de alte personaje .
Daca Light era asa de destept ,precum spun unumite persoane,de ce nu si-a dat seama ca, omorand criminali devine el insusi unul?[mda,poate ca aici grasesc!].
L este mult mai bun,de multe ori pare un copil neajutorat,but nu e ,chiar daca manaca mereu dulciuri si se joaca cu jucarii ^^
Sus In jos
Still Doll
AcE Mod
Still Doll


feminin
Numarul mesajelor : 208
Varsta : 30
In : N-Field
Data de inscriere : 16/01/2009

L-desu vs Kira Empty
MesajSubiect: Re: L-desu vs Kira   L-desu vs Kira Icon_minitimeVin Ian 16, 2009 9:58 am

well eu il voi alege pe L.
Light e un personaj interesant de asemenea cu o personalitate puternica. La inceput mi se parea chiar interesant dar odata cu aparitia carnetului s-a schimbat si a ajuns atat de rau incat propria lui viata depindea de acest carnet cea ce pur si simplu mi s-a parut stupid.
L in schimb e un personaj mai mult decat genial...este prezentat ca si grafica fiind un personaj simplu dar totusi complex. Obsesia lui pentru dulciuri este kawaii~
Sus In jos
http://vivid-colors.in-goo.com
Continut sponsorizat





L-desu vs Kira Empty
MesajSubiect: Re: L-desu vs Kira   L-desu vs Kira Icon_minitime

Sus In jos
 
L-desu vs Kira
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Ai luota impotriva lui Kira?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Whispers. :: Anime n' Manga :: Anime :: Death Note-
Mergi direct la: